távolléti díj számítása

Minden olyan kérdést meg lehet itt vitatni, amely a munkaügyhöz, bérszámfejtéshez, járulékokhoz, magánnyugdíjpénztárakhoz stb. kapcsolódik

Moderátor: gugu7

Re: távolléti díj számítása

HozzászólásSzerző: MÉva » 2008.10.15, 5:26

Iboly!
Szerintem az MT-től pozitívan eltérhet a munkáltató,rögzítve a kollektívban,vagy megállapodásban.Ebbe aztán nem köthet bele senki.
Az más kérdés ,hogy a munkanélkülihez a jogszabályban leírt átlagker.a kötelező.
Üdv:Éva
MÉva
Master of bookkeeping
Master of bookkeeping

HozzászólásSzerző: verocs » 2008.10.14, 20:11

Iboly!

Távolléti díj helyett akkor fizethet a vállalkozás átlagkeresetet, ha erről előre írásos megállapodás (szabályzat?) készül. Olvasd át nagyon a Mtv-t valahol én is ott találtam meg benne.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
verocs
Master of bookkeeping
Master of bookkeeping

HozzászólásSzerző: gugu7 » 2008.10.14, 19:55

Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
gugu7
Master of bookkeeping
Master of bookkeeping

távolléti díj számítása

HozzászólásSzerző: Iboly » 2008.10.14, 16:01

Sziasztok4

Szeretném a segítségeteket kérni. Olyan problémám van, hogy voltam előadáson és ott mondták hogy hogy kellene kiszámolnia a távolléti díjat. Ekkor szembesültem vele, hogy minálunk egy átlagkereset számítás történt eddig, ami azt jeleni hogy vettük a 2007 évi teljes bruttó bért (amibe benne volt az alapbér+műszakpótlék+túéóra+mozgóbér 13 havi bér) és ehhez még hozzáadtuk a távolléti díj Mt 151 paragrafusban szereplő pótlékokat és mindezt osztottuk a munkanapok számával.
Példában: csak kitalált összegek (lehet aránytalanok)
Alapbér 1800 000
Délutános műszakra jutó pótlék 70000
Túlóra 100000
Mozgó bér 800000
13 havi bér 50000
2 műszakos, 59 óra túlóra
Ezt mind összeadtunk, aztán még hozzáadtuk a személyi alapbér * 7,5% valamint a személyi alapbér * 3%. Ezt elosztottuk a munkanapok számával és kaptunk egy összeget, Na mi ezt vettük minden hónapban.
Most mondjuk valakinek így 8000 Ft lett a távolléti díja, de jogszabály szerint csak pl 5000 járna.
A vállalkozás megteheti hogy többet ad, mint amit a jogszabály előír.
Mert olvastam, hogy a Mt 3 paragrafusban található hogy a kollektív szerződés vagy a felek megállapodása ettől eltérhet.
Most lehet magasabb vagy nem?
Nem tudom melyik cég ad többet, mint a jogszabályban előírt.

Köszönöm előre is a segítségetek!
Iboly :D
Iboly
Rendszeres tanácsadó
Rendszeres tanácsadó

távolléti díj számítása

HozzászólásSzerző: Iboly » 2008.10.14, 15:57

Sziasztok4

Szeretném a segítségeteket kérni. Olyan problémám van, hogy voltam előadáson és ott mondták hogy hogy kellene kiszámolnia a távolléti díjat. Ekkor szembesültem vele, hogy minálunk egy átlagkereset számítás történt eddig, ami azt jeleni hogy vettük a 2007 évi teljes bruttó bért (amibe benne volt az alapbér+műszakpótlék+túéóra+mozgóbér 13 havi bér) és ehhez még hozzáadtuk a távolléti díj Mt 151 paragrafusban szereplő pótlékokat és mindezt osztottuk a munkanapok számával.
Példában: csak kitalált összegek (lehet aránytalanok)
Alapbér 1800 000
Délutános műszakra jutó pótlék 70000
Túlóra 100000
Mozgó bér 800000
13 havi bér 50000
2 műszakos, 59 óra túlóra
Ezt mind összeadtunk, aztán még hozzáadtuk a személyi alapbér * 7,5% valamint a személyi alapbér * 3%. Ezt elosztottuk a munkanapok számával és kaptunk egy összeget, Na mi ezt vettük minden hónapban.
Most mondjuk valakinek így 8000 Ft lett a távolléti díja, de jogszabály szerint csak pl 5000 járna.
A vállalkozás megteheti hogy többet ad, mint amit a jogszabály előír.
Mert olvastam, hogy a Mt 3 paragrafusban található hogy a kollektív szerződés vagy a felek megállapodása ettől eltérhet.
Most lehet magasabb vagy nem?
Nem tudom melyik cég ad többet, mint a jogszabályban előírt.

Köszönöm előre is a segítségetek!
Iboly :D
Iboly
Rendszeres tanácsadó
Rendszeres tanácsadó

Vissza: Munkaügy, bérszámfejtés, TB