A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Sziasztok!
Banális kérdés, de mégis kérném a véleményeteket.
A személyi adókedvezmény a betegség után jár e annak, akinek az igazolásán  az E11 BNO kód van?
Vagyis nincs harmadik szám.
Előre is köszi.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Wink 
Igen, ha megfigyelitek az elmúlt kb. 5 évbe annyi új portállal dobáltak meg minket, hogy már azt sem tudom, hol kell egy e-mail címet átírni a tárhelyről az értesítés miatt, vagy hol kell jelszót változtatni, mert több idő rájönni, hol találom a menüt, mint maga a változtatás.
Sok-sok miliárdot kapnak ezek az informatikus cégek, hogy legyen munkájuk.....ezért "sajnos" dolgoznak is, aztán vagy sikerül nekik vagy nem /lásd. üpo/. Pedig jobban tennék ha ezek a cégvezetők zsebre tennék az állami miliárdokat, és inkább ne csinálnának semmit, így nekünk is kevesebb bosszúságot okoznának.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sajnos igazatok van.
Nálam 20 céget újra kellett regisztrálni a nevemre, mert a törzsadatokhoz nem fértem hozzá.
Válasz idézéssel
Az az érzésem Móni, hogy a szakma nagy része egyetért Veled. Megjegyzem, rettegek, hogy ezt a még használható kerülő utat mikor veszik el.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszi Mónika!

Megmentettél!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!
Én még mindig használom, csak már a magyarország.hu-n keresztül nem érhető el.
Viszont itt még megleled a régit, és működik is:eBEV Portál (gov.hu)
Mielőtt magad hibáztatnád, hogy nem találsz semmit, megnyugtatlak, én sem....az új üpo egy borzalmas találmány, jobb lenne ha ezt takarítanák el, és visszaadnák a régi ebev-et.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Bocs, hogy értetlen vagyok...

Ott tartok, "Akiket képviselek" -nél  megvan a cég...
innen akarnék tovább lépni és pl a törzsadatokat lekérni..
Válasz idézéssel
Mi nem kell tüntesd el a főoldalról Kezdőoldal szerkesztése,saját adatoknál is tudsz lekérni aztán az Idővonalnál is...
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most, hogy megszűnt a régi magyarorszag.hu oldal ahol mindent gyorsan megtaláltam belekényszerültem 
az" újba".
Az elmúlt egy hónapban csak a tárhelyet néztem, azt megtaláltam.... 
Segítene valaki, ha az ügyfél megvan, odáig eljutottam, hogyan találok a régi eBEV alatt fellelhető dolgokhoz???
Törzsadat folyószámla kivonat stb???
Mielőtt megüt a guta!

Köszi előre is!
Harakiri
Válasz idézéssel
Igazol az igazolás kérésének nyomtatványa
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
0-s köztartozás igazolást melyik nyomtatványon kell kérni elektronikus úton?
Válasz idézéssel
Harakiri,frissítetted a nyomit,most küldtem reggel A03 lapon van 15 szakasz  legfelül.

Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Köszi!
Nem találtam meg!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!

A03 lapon van 15 szakasz .
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

"Új Katás" gyesen van, hogyan jelentem, hogy nem fizet Katát...
A 22T101E nyomtatványban csak a régire találtam jelölési lehetőséget???

Harakiri
Válasz idézéssel
Kedves Kollegák!
Ha valakinek megvan a "Számivteli levelek 2022 április 28.-i 464 sorszámú 8849 es kérdés feltenni nekem, nagy szükségem volna rá!
Köszönöm előre is ha valaki időt szánna rá és segítene!
Válasz idézéssel
Közben több dolognak néztem utána, könyvvizsgálóval is beszéltem:
1. Ha a KATÁ-s előtte Tao-os vagy KIVÁ-s volt, és volt tagi kölcsön az utolsó mérlegben, akkor ezt szerepeltetni kell a nyitó mérlegben, mert KATA időszak alatt keletkezett jövedelem adózott, abból nem fizethette vissza, mert az is tagi kölcsönnek minősül. 10 év után elvileg elévülne, hiszen addig kell a mérleget megőrizni, ellenben az Igazságügyi Minisztériumnál 2005-os mérleg is letölthető!!!
2. A nyitó mérleg pozitív eredménytartaléka KATÁ-val adózott jövedelmet tartalmaz, így az után vállalkozásból kivont jövedelemként nem kell leadózni. Ha nem szűnik meg végelszámolással, akkor külön kell nyilvántartani.
3. Ha van adótartozás, akkor a pénztárt annyival növelem, hogy kiegyenlítődjön, így nem kerül be az eredménytartalékba. Ha nem fizetett adót, akkor az a pénz a bankba vagy a pénztárba benne kell lennie! Így meg tud szűnni, mert nem lesz a saját tőke negatív.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Mindent jól látsz szerintem Tehekla!

Válasz idézéssel
Szia Tamás!
1., Szerintem ha van eszköz pl. pénztár akkor a KATA megfizetése után ki is vette az előzőekben keletkezett jövedelmet, és nem kerül az ET-ba.
Az adótúlfizetés követelés a hatósággal szemben, szerintem fel sem merül, hogy osztalékká váljon.
2., Jól látod adótartozással nem tud végelszámolni.

Válasz idézéssel
Katás Bt. nyitómérlegének összeállításával bajlódom. Most fog egyszerűsített végelszámolással megszűnni. A kötelezettségek, követelések, bank, jegyzett tőke rendben, pénztárban nincs pénz, tárgyi eszköz nincs. Az eltérés, ami az eszköz és a forrás oldalon mutatkozik, beteszem az eredménytartalékba. Ami zavar:
1. Ha pozitív az eredménytartalék, és nagyobb a saját tőke a jegyzett tőkénél, akkor azt a törvények alapján vállalkozás kivont jövedelemként kell kifizetni. A KATÁ-val leadózott jövedelmet most újra leadózom? Több adót fizetett, van túlfizetése, akkor azt is le fogja adózni? Ez biztos nem jó!
2. Ha negatív az eredménytartalék és a saját tőke negatív, mert év eleje óta nem fizetett KATÁ-t, akkor nem tud megszűnni?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A Kkv-k beruházási kedvezménye hogy működik?
Van egy bérelt ingatlanon végzett felújítás, amit beruházásként lekönyvelek, és aktiválom. Azután évente 6% écs-t számolok rá.
Ezen felül az idei évről beadott bevallásban elszámolom a beruházás teljes összegét, mint adózás előtti eredményt csökkentő tételt??

Semmi tapasztalatom ezzel, kérlek, segítsetek felfogni!

Köszönöm szépen;
Sida
Válasz idézéssel
köszi
Válasz idézéssel
Hát szerintem nem az Art szerint a kifizető az egyébb szervezet is a Számv Tv szerint meg egyébb szervezet a társasház is de ez nem  full biztos lehet megkérdezném a Nav-ot.
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm.
Jól értem akkor még idén számlázhat takarítást társasháznak katás egyéni váll.
Válasz idézéssel
A 2023.07.01-vel jogi személy lesz a társasház  2011. évi CLXXXI. most mégnem az,lehet ők magánszemélyek.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég