A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
végelszámolás
Nagyon Köszi Klári!
Így fogom csinálni.
jaj jaj igen bevétel fordítva
Válasz idézéssel
Jól látod, de a bevétel szerintem fordítva.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszi Klári!
Utána néztem amikor kiszámlázza akkor kell az áfát bevallani és befizetni hiába alanyi mentes akkor is .
Havi bevallást kell leadni és jelölni az F sorban.
Ezt meg fogja tenni.
Viszont az eszközöket át fogom nézni , mert ezek között olyan is van ami már rég szinte használhatatlan, ezért nem minden eszközét fogja leszámlázni.
A megszűnésről egyenlőre lebeszélem mivel bevétele is van a 2023 évben.
Az elképzelésem az.
Bevétel számlázáskor  T 9. K 311
Kivezetés T 8 K 1 eszköz
Így vesztesége keletkezik, mert már van olyan ami nem ér szinte semmit a valóságban.
áfa T Ráfordítás K 468 
Jól gondolom?
Válasz idézéssel
Szia Potyi!
Ezt láttad már?
https://www.onadozo.hu/hirek/targyi-eszk...itasa-2097

Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Klári !
az áfát azt mikor kell lerendeznie?
Mikor kiszámlázza?
Köszönöm
Válasz idézéssel
Szia Potyi!
Én kivezetném a számlát rendezném és altatnám a céget egy kicsit.

Válasz idézéssel
Még egy gondolat az előbbi témához.
Nem szűnik meg kiszámlázza az eszközeit kivezetem a könyvelésből , nincs eszköz és csak majd kb egy fél év múlva szűnik meg, akkor is lesz áfa fizetési kötelezettsége?
Jelenleg nincs áfa körben.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van egy összetett problémám.
Egy társas vállalkozás aki régen katás volt most tao.-s.
Szeretne végelszámolással megszűnni, de ott a bökkenő számomra, hogy a katás időszakban voltak kis értékű tárgyi eszközei , amik után visszaigényelte az áfát is, mert áfa körös volt 2023-ig.  
Ott maradt így kb 1.400.000 ft értékű eszköz a kata időszaka alatt az écs-t nem lehetett elszámolni.
Az tanácsoltam neki számlázza ki az eszközöket magának a megszűnés előtt , igen de ez nem kis összeg.
Megtehetem azt, hogy ezeket az eszközöket kiszámláztatom bevételként és ki is vezetem a nyilvántartásból /8-as számára/.
Viszont ott a másik probléma, hogy szerintem a bevétel után hiába lépett ki az áfa körből ki kell fizetnie az áfát, akkor is ha kis értékű eszközök voltak. 
Lehet, hogy csak a nem kis értékű eszközök után van áfa fizetési kötelezettség és rosszul tudom?
Köszönöm
Mindig újabb és újabb problémák kerülnek elő a hülye előre át nem gondolt törvények miatt.
Válasz idézéssel
Szerintem jól látod Potyi!

Válasz idézéssel
Szia Klári!
Nagyon köszi, igen azt fogom tenni.
Mivel katás volt így a dátum 09.01-12.31-ig lesz és gondolom V1.
Válasz idézéssel
Szia Potyi!
Én megoldanám 2271-el.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Azoknak a cégeknek akik 2023 január 1-el kezdenek végelszámolást milyen bevallást kell beadnom a végelszámolást megelőző időszakra.
A mérleg ipa, világos.
2229-et , de az meg még nincs fent?
Logikusnak az tűnne, hiszen a 2022 még teljes év volt.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok,megakadtam a záró 2271 bevallásban!

Igazából semmi nem maradt csak 1220 ezer forint, és ezzel szemben  a
negatív adózás előtti eredmény- 645.000 Ft lett az utolsó időszakra.  Gondolom minimum adót kell fizetni...

A jegyzett tőke mind apport volt (aminek értékesítéséből lett a pénz)

Jegyzett tőke miből fog állni ha igazából a tárgyi eszközök el lettek adva..?
Válasz idézéssel
Kedves Beáta!

Nem kell megvárni a kiutalást, mai nappal lezárhatod. A vagyonfelosztási javaslatban, a felosztható vagyonnál szerepeltetni kell az adótúlfizetést és szétosztani a tagok között. Párszor már adtam be így, mindig elfogadták.

"2. A felosztható vagyon összetétele az alábbi:
1)  bankszámla: 42,822 Ft
2)  pénztár: 840 Ft
3) adótúlfizetés: 13,000 Ft (12,000 Ft áfa, 1,000 Ft kata). Az adók vissza lettek igényelve."

Én így szoktam beadni. Mire törlik a céget, az adókat visszautalják. Eddigi tapasztalatom az, hogy a végelszámolás végét követő 2-3 hónap után törlik a céget.
Arra figyelni kell, hogy amíg nem utalják vissza a pénzt, addig ne szüntessék meg a bankszámlát. Törvény szerint a cég törléséig kell bankszámlának lennie, de sokszor a végelszámolás után megszüntetik, hogy ne kelljen fizetni a banki költséget!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kedves Kollégák!

Új felhasználóként kérek segítséget.
Kb 10 végelszámolás van a hátam mögött, mindig első körben sikerült lezárni a cégeket, hiánypótlás nélkül, tehát van egy kis rutinom, de most elakadtam, mikor megkerestek a következő problémával.
2022.08.31-ig KATA-s Bt. egyszerűsített végelszámolással megszűnik. Mai nappal szerették volna lezárni a végelszámolást, de van adófolyószámlán túlfizetés (jogos), amire tegnap beadták a kiutalási kérelmet. (Nem értem miért csak most derült ez ki). A kiutalás 2023.01.26. lesz ez alapján. De addigra ha minden jól megy törlik a céget.
Ebben az esetben a vagyonfelosztási javaslatban mindenképp engedményezési okirat kell, vagy a 2.pontban beírható, hogy kiutalás alatt álló adótúlfizetés, s szétosztják a tagok között a kiutalásra kerülő adótúlfizetés összegét?
(KATA, ÁFA)
Sajnos az nem opció, hogy megvárják míg kiutalják a túlfizetést, mert a tulajdonos nem meri megkockáztatni, hogy a 148.napon áll neki papírokat gyártani.
Le akarja zárni az eljárást idén. Mindenképp.

Nagyon megköszönöm, ha van valakinek ötlete, tapasztalata.

Bea
Válasz idézéssel
Nanoca!

magyarorszag.hu-n -> vállalkozás -> cégek működtetése -> cégek egyszerűsített végelszámolásának befejezése -> a többit logikusan
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Most teljesen elbizonytalanodtam a beküldéssel kapcsolatban...

Az meg van,hogy AVDH hitelesítés ,feltöltöm a pdf.aztán le...

De utána hol kell továbbítanom a cégbíróságnak?
Melyik oldalon? 

köszönöm
Válasz idézéssel
Közlöny számának a legfelső sort szoktam beleírni. Pl.:
C É G K Ö Z L Ö N Y I. K Ö T E T [2019. augusztus 7.]
Biztos elfogadják! Elég sok végelszámolást adtam be így!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen, a bejegyzés dátuma az meg  van,de a számát a közlönynek nem találom,nem hozza fel,azon az oldalon
kerestem ....

Küldeném a egyszerűsített végelszámolás befejezését,de az AVHazonosítás kapásból ezt kéri!
Válasz idézéssel
Nanoca!

A Cégközlönyben jelenik meg a végelszámolás kezdete, a megjelenéstől kell számítani a 40 napot! Cégközlönyt itt lehet megnézni: 
http://www.cegkozlony.hu/

Tibor200!

A változásbejegyzési kérelemnél a csatolmányoknál van egy "gémkapocs", arra kattintva lehet fájt hozzácsatolni. A kódnál én CL072-t szoktam megadni, de nincs ennek jelentősége! Bármi lehet, ami logikus.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok! A az avdh hitelesítéshez kéri a cégközlöny számát.
Ezt holtalálom,mert csak bejegyzés kelte van,illetve,hogy I.kötet (szeptember 23.)

Mit kell oda beírni?

köszönöm

Szia,megtaláltad a cégközlöny számát az oldalon?

Én is keresek egyet ,de sajnos nem találom! I.kötet (.Szeptember 23.) ez van a cégkivonaton,meg ,a bejegyzés dátuma 2022.09.21, de a számát nem hozza fel!

köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok

Egyszerűen nem tudok rájönni , egyszerűsített végelszámolásnál, befejezéshez hiánypótlást kell benyújtanom, a taggyűlési határozatot aláírva. 
Megtaláltam az oldalt ahol be kell nyújtani : https://mo.hu/szuf_iForm?szuf_UgyleirasI...0edzott%22}

De itt ugye a fájl nem tudom hogy kell csatolni 0-komponenshez csatolt fájl --van ha feltöltöm a határozatot ugye, ott lent. Kódtáblát ki kell keresni --CI_167---kód de nem tudom hogy kapcsolja össze a kettőt.
Sehol nincs ennek semmiféle leírása hogyan kell csinálni? Nem találtam.

Nem kapcsolja össze ,és nem tudom hogy kell a kódot és a fájlt.
Válasz idézéssel
Szia Évike!
Valóban nem annyi lesz a tényleges pénzeszköz mint a "záró" napon, mert a tulajoknak még keletkezik a céggel kapcsolatban költsége. Nem tudunk mindent előre. Én meg szoktam beszélni velük, hogy ezeket a "fizetni valókat" tulajdonuk arányában viseljék. Nem szokott gond lenni belőle.

Válasz idézéssel
Köszönöm.
Szerintem is tisztább dolog előtte eladni.
Válasz idézéssel
Szia Potyi!
Én is előtte eladom és csak utána kezdek vég elszámolni. Tisztább. Amit az ügyvéd mond szerintem a revizorokat megdöbbenti.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég